با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
فعال شدن سامانه انتخاب حوزه قضایی برای پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون فوق العاده سال ۱۴۰۱ مرکز وکلای قوه قضاییه

مرکز وکلای قوه قضاییه با ارسال پیامکی به اطلاع داوطلبان پذیرفته شده در آزمون فوق العاده سال ۱۴۰۱ رساند که به تدریج از تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲۰ جهت تشکیل پرونده کارآموزی به حوزه قضایی محل قبولی معرفی خواهند شد، همچنین اماکن انتخاب حوزه کارآموزی بر اساس استان محل قبولی برای داوطلبان فعال شده است.

پذیرفته‌شدگان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال هزار و چهارصد و یک از دقایقی پیش پیام مربوط به انتخاب حوزه قضایی محل اشتغال را در پروفایل کاربری خود دریافت کردند.

همچنین فرم‌های مربوط به تشکیل پرونده فیزیکی داوطلبان پذیرفته شده در مرحله کتبی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱، برای دانلود در سامانه قرار گرفته است.

همچنین پیامکی برای پذیرفته‌شدگان ارسال و اعلام شده که فرایند معرفی به حوزه قضایی محل قبولی برای تشکیل پرونده کارآموزی، به تفکیک استانی از بیست فروردین آغاز و به تدریج اطلاع‌رسانی می‌شود.

تصویر پیامک ارسال شده برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه
تصویر پیامک ارسال شده برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

نکات مهم در انتخاب حوزه داوطلبان آزمون مرکز وکلا

در سامانه مربوط به انتخاب حوزه، این توضیحات برای اطلاع و رعایت توسط داوطلبان درج شده است:

– داوطلبان می بایست کلیه حوزه‌های قضایی استان محل قبولی خود را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند.

– دقت نمایید در صورت قبولی فقط مکلف به تاسیس دفتر و اشتغال در حوزه محل قبولی خواهید بود. لذا صرفا حوزه های قضایی را در اولویت های انتخابی خود قرار دهید که امکان سکونت و اشتغال در آن حوزه برای شما فراهم باشد. امکان انتقال بعدی بسیار بسیار محدود و در موارد فوق العاده خاص تنها مطابق دستورالعمل کارآموزی امکان پذیر است.

– با توجه به اجباری بودن انتخاب تمامی حوزه ها به ترتیب اولویت توسط داوطلبین، مرکز هیچ گونه مسئولیتی در قبال تقاضای جابجایی حوزه های انتخابی نخواهد داشت.

– مرکز وکلا از ارائه مشاوره در تعیین حوزه قضایی و یا انتخاب مقصد انتقال معذور است و ضروری است هر داوطلب مطابق شناخت خود یا آشنایان از حوزه‌های قضایی مختلف تصمیم گیری نماید.

– توجه داشته باشید احراز داشتن شرایط لازم برای تغییر حوزه قضایی برای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نحوه انتخاب حوزه قضایی کارآموزی و وکالت

در سامانه انتخاب حوزه قضایی اشتغال به وکالت پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱، تمام حوزه های استان محل قبولی داوطلب به صورت پیش فرض مشاهده می شود و داوطلب می تواند بر اساس اولویت مورد نظر خودش، حوزه ها را انتخاب کند.
برچسب ها: فعال شدن سامانه انتخاب حوزه قضایی برای پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون فوق العاده سال ۱۴۰۱ مرکز وکلای قوه قضاییه