با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
اطلاعیه آزمون سردفتری 1401 منتشر شد


سازمان سنجش و آموزش کشور همزمان با آغاز ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ «اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی ۱۴۰۱» را منتشر کرد.

به گزارش اختبار بر اساس آگهی ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، متقاضیان می توانند از امروز ۹ آبان تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱ به مدت ۶ روز برای ثبت نام اقدام کنند.

آزمون سردفتری ۱۴۰۱ روز جمعه  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

هزینه ثبت نام ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است و همچنین داوطلبان برای شرکت در آزمون باید دارای شرایط سنی ۲۴ تا ۵۰ سال باشند.

لینک ورود به ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی 1401 


مواد آزمون:

۱ـ ادبیات فارسی (با ضریب ۲)

۲ـ عربی (با ضریب ۱)

۳ـ احکام شرعی (با ضریب ۲)

۴ـ اطلاعات عمومی (با ضریب ۱)

۵ـ حقوق ثبت (شامل آییننامه ها، قانون حدنگار و کاداستر و مجموعه بخشنامه های ثبتی) (با ضریب ۳)

۶ـ حقوق مدنی (به جز مباحث نکاح و طلاق) (با ضریب ۳)

۷ـ حقوق جزا (جزای عمومی و اختصاصی) (با ضریب ۲)

۸ـ حقوق تجارت (با ضریب ۲)

۹ـ قانون دفاتر اسناد رسمی و آییننامه مربوط (با ضریب ۳)

* آزمون نمره منفی دارد.

لازم به توضیح  است براساس مفاد ماده ۳ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (%۷۰) امتیاز میانگین  نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند  به عنوان پذیرفته  شده، جهت طی مراحل مقتضی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی می شوند.

 نحوه ثبت نام:

کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از روز دوشنبه مورخ 1401/08/09 لغایت روز یکشنبه مورخ 1401/08/15 به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه و ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور میشود ثبت نام منحصرًاً به صورت الکترونیکی میباشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمیباشند.

پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل دویست هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند .

متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 1401/09/22 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 1401/09/25 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.
برچسب ها: اطلاعیه آزمون سردفتری 1401 منتشر شد