با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
ثبت نام اینترنتی درخواست پروانه (مخصوص متقاضیان بندهای مختلف ماده 8 لایحه قانونی استقلال کانون وکلا)

متقاضیان می بایستی دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

بند ب ماده 8

به موجب بند ب ماده 8 لايحه قانوني استقلال کانون وکلاي دادگستري به کساني که داراي دانشنامه ليسانس بوده و پنج سال سابقه خدمات قضائي داشته باشند و سلب صلاحيت قضائي از طرف دادگاه عالي انتظامي از آنها نشده باشد پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

بند ج ماده 8

به موجب بند ج ماده 8 لايحه قانوني استقلال کانون وکلاي دادگستري به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با گذراندن يک دوره کامل نمايندگي که داراي ليسانس قضائي يا گواهي پايان تحصيلات سطوح عاليه از حوزه علميه قم و 5 سال سابقه کار قضائي در محاکم باشند، پروانه وکالت اعطاء می شود.

 بند د ماده 8

« لیسانس حقوق، یا گواهی سطوح عالی حوزه با 5 سال سابقه حقوقی مستمر یا 10 سال متناوب و بازنشستگی با 30 سال خدمت دولتی »

- به موجب بند « د » ماده 8 لايحه استقلال کانون وکلاي دادگستري به کليه کساني که داراي ليسانس حقوق قضائي يا گواهي پايان تحصيلات سطوح عاليه از حوزه علميه قم با حداقل 5 سال سابقه کار متوالي يا 10 سال متناوب در سمت های حقوقي در دستگاه هاي دولتي و وابسته به دولت و نهاد ها و نيروهاي مسلح باشند و بعد از اجراي اين قانون با داشتن 30 سال سابقه خدمت بازنشسته شوند بدون رعايت شرط سني با انجام نصف مدت مقرر کارآموزي (نه ماه)  پس از قبولی در امتحان اختبار، پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

لازم به توضيح است که اين متقاضيان بايد داراي تمام شرايط فوق باشند در غير اين صورت مشمول اين ماده نخواهند شد (ليسانس حقوق يا گواهي سطوح عالي حوزه علميه قم + 5 سال مستمر يا 10 سال متناوب کارشناس حقوقي مستند به احکام کارگزيني (بعد از اخذ مدرک لیسانس) + بازنشستگي با 30 سال خدمت واقعي).

تبصره یک ماده 8 

به موجب تبصره یک ماده 8 لايحه استقلال کانون وکلاي دادگستري کليه کساني که داراي ليسانس حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آنها از دروس حوزوی و دانشگاهی بوده و حداقل دو سال سابقۀ خدمت قضائی داشته باشند از انجام دوره کارآموزی معاف می باشند ولی پس از احراز شرایط و قبولی در اختبار، به آنها پروانه وکالت پایه یک از طرف کانون وکلاء داده می شود. در این ‌مورد مدت انتظار خدمت از لحاظ اخذ پروانۀ وکالت جزء خدمت محسوب نمی شود.

«زمان ثبت نام یا پذیرش درخواست»

 

 

ردیف

فصل

ماه

روز

1

بهار

فروردین

20 الی 30

2

تابستان

تیر

20 الی 30

3

پاییز

مهر

20 الی 30

4

زمستان

دی

20 الی 30

 

 

 

 

 

 

 «هزینه ثبت نام»


هزينه ثبت نام اولیه (کلیه بندهای ماده 8 به جز بند دال)، مبلغ پنج میلیون ریال بوده که به صورت اینترنتی توسط درگاه بانک ، پرداخت می گردد و در صورت پذیرفتن تقاضا ، در مراحل بعدی که متعاقباً اعلام می گردد می بایست پنج میلیون ریال دیگر  پرداخت شود.

 هزينه ثبت نام اولیه (بند دال)، مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال بوده که به صورت اینترنتی توسط درگاه بانک ، پرداخت می گردد و در صورت پذیرفتن تقاضا ، در مراحل بعدی که متعاقباً اعلام می گردد می بایست دو میلیون و پانصد هزار ریال دیگر  پرداخت شود.

 -----------------------------------------------

 واحد صدور پروانه : 02184001303

  پشتیبانی سایت : 02184001124  - فقط پاسخگویی به اشکالات ثبت نام اینترنتی  (در ساعات اداری 8 صبح الی 15)

 
-----------------------------------------------

 

سایر توضیحات:

 الف- مدارک مورد نیاز جهت ارسال پستی:

برابر با اصل مدارک از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.

پرینت کلیه فرم ها و مدارک درخواستی را در برگ  A4 تهیه فرمایید.

لازم است بعد از انجام ثبت نام اینترنتی ،اسکن مدارک درخواستی و ارسال الکترونیکی آن،مدارک مورد نیاز به ترتیب ذیل « از زیر به رو » مرتب نموده و منگنه نمائید:

 1.تصویر برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه(به ترتیب شماره صفحه به طوری که صفحه اول در زیر قرار گیرد و به همین ترتیب تا آخرین صفحه شناسنامه «از زیر به رو» )

2.تصویر برابر با اصل کارت ملی «پشت و رو»

3.تصویر برابر با اصل کارت پایان  خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان (کارت جدید سیستم هوشمند یا ارائه رسید درخواست تعویض کارت از دفاتر پلیس +10)

4.تصویر برابر با اصل دانشنامه لیسانس

5.مدارک حاکی از قطع رابطه استخدامی ( برای متقاضیان بند ب ) و گواهی نمایندگی مجلس از کارگزینی مجلس شورای اسلامی ( برای متقاضیان بند ج ) و حکم بازنشستگی ، گواهی حسن انجام کار و احکام سوابق حقوقی ( برای متقاضیان بند دال ) 

6.عکس پرسنلی رنگی (تمام رخ - زمینه روشن - سه در چهار) به تعداد 10قطعه (عکس آقایان با کت و عکس خانم ها با حجاب کامل)

7.فرم تقاضای پروانه  پس از ثبت نام اینترنتی و تهیه نسخه چاپی از آن ، به صورت جداگانه به ترتیب صفحات از پایین به بالا منگنه شود.(با موارد قبل منگنه نشود) همچنین بند های 4 الی 7 (موارد تصریح) فرم مزبور را عینا در زیر کادر نوشته و امضا نمائید .

8.فرم شماره 8  ( شرح مدارک مورد نیاز ثبت نام ) که به همراه فرم تقاضای پروانه  چاپ می شود را به دقت مطالعه نموده، ضمن درج علامت در مقابل موارد ذکر شده در فرم ، تکمیل و با ذکر تاریخ امضاء شود. 

ب- نحوه ترتیب و تنظیم مدارک:

 مدارک فوق به ترتیب زیر از پایین به بالا مرتب و در پاکت پستی  A4  قرار گیرد(دقت شود از تا کردن مدارک جدا پرهیز شود):

1-مدارک مورد نیاز موضوع ( بند الف - موارد 1 الی 6 ) به ترتیبی که مرتب و منگنه نموده اید.

2-فرم تقاضای پروانه که پس از ثبت نام اینترنتی نسخه چاپی آن را دریافت و به ترتیب صفحات از پایین به بالا مرتب و منگنه نموده اید.

3-فرم شماره 8

4-فتوکپی شناسنامه ، کارت ملی و دو قطعه عکس (اضافه بر 10 قطعه عکس قبلی) را به ترتیبی که قبلا ذکر شده است مرتب و منگنه نمائید .

 

ج—شیوه ارسال مدارک:

 مدارک فوق را حداکثر ظرف 48 ساعت صرفا از طریق پست پیشتاز با ذکر نام و نام خانوادگی و قید عبارت (مخصوص متقاضیان ماده 8 پروانه وکالت) بر روی پاکت ارسالی به نشانی : تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک 3، کانون وکلای دادگستری مرکز کدپستی 1514934411 طبقه سوم ، واحد صدور پروانه ارسال شود.

 

تذکر :  رسیدگی به مدارک بر اساس تاریخ وصول و تکمیل مدارک، صورت خواهد پذیرفت. بنابراین متقاضیانی که در ارسال تسریع نمایند در اولویت رسیدگی به مدارک خواهند بود.

 د- انتخاب شهر:

·   شما می توانید حد اکثر چهار شهر را در حوزه کانون مرکز پیشنهاد دهید.

·   تعیین شهر محل اشتغال با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد.

·    کسانی که دارای رتبه قضایی بوده اند به مدت سه سال در آخرین محل خدمت خود حق وکالت نخواهند داشت.

 

ه - اعلام نتیجه:

     پس از ثبت نام اینترنتی ، ارسال مدارک و بررسی شرایط قانونی  از سوی کانون در صورتی که نقصی وجود نداشته باشد درخواست ها رسیدگی خواهد شد و متعاقبا و با اعلام قبلی از طریق ارسال پیام کوتاه ، استعلامات از طریق سایت کانون در دسترس قرار خواهد گرفت .

به مراجعات حضوری و تماس های تلفنی پاسخ داده نخواهد شد.

 

 -----------------------------------------------

 

 

جهت ثبت نام به درگاه خدمات الکترونیک کانون وکلای دادگستری مرکز

بخش ثبت نام متقاضیان ماده 8 وارد شوید.

 

 

قبل از شروع مراحل ثبت نام    فایل راهنما     را به دقت مطالعه نمایید.

 

 

دانلود  فایل راهنما  

 

ثبت درخواست (مرحله اول)

  

تکمیل اطلاعات ثبت نام (مرحله دوم) 


 

توجه :   مهلت تکمیل اطلاعات ثبت نام (مرحله چهارم) نیز تا پایان روز 30 دیماه 1395 خواهد بود.
برچسب ها: ثبت نام اینترنتی درخواست پروانه